Domowe przepisy dla psów i kotów, cz. III
Dzisiejszy zestaw przepisów dedykujemy wszystkim naszym czworonożnym zmarzluchom. Dodadzą one zwierzakom siły i energii po długim spacerze na mrozie. Pamiętajcie jednak – dania dla kotów i psów muszą być przestudzone! Nie mogą być także za zimne – po ich wyjęciu z lodówki dajmy im przejść do temperatury pokojowej.
Podroby w marchewce
Pół kilograma serc, nerek, płucek i wątróbki gotujemy z marchewką, pietruszką i pietruszką oraz szklanką kaszy jaglanej. Pamiętajmy, by do wywaru nie dodawać cebuli, ponieważ spowoduje ona niestrawności u naszego przyjaciela. Unikajmy także nadmiernej ilości pora, do którego w polskiej kuchni jesteśmy przyzwyczajeni od pokoleń. W dużych ilościach wywołuje nudności, szczególnie u starszych sierściuszków. Gotową zupę można zblendować, jeśli degustator preferuje papkowatą konsystencję.
Suplementy dla psa i kota
Często musimy przemycać je w posiłkach, by nasi podopieczni w chętniej je przyjęli. Yarrowia Canifelox Condition dla aktywnych psów zawiera kombinację kwasów omega 3-6 i 9, które poprawiają odporność. Dla kotów zaleca się zaś formułę Yarrowia Canifelox Skin Cat – zdrowe kwasy tłuszczowe to także wsparcie pięknej sierści i zdrowej skóry. Odpowiednią dawkę preparatu dodawajmy do przygotowanych przez nas dań.
Kurczak ze szpinakiem
Pokrojona w kostkę pierś z kurczaka gotujemy z groszkiem i liśćmi szpinaku. Wystrzegajmy się przyprawiania zupy zgodnie z naszymi preferencjami. Doskonałym dodatkiem będzie gotowane jajko, za którym przepadają szczególnie koty. Zamiast gotowanego jajka można wlać do zupy samo żółtko, jeden z najbardziej lubianych smakołyków. Unikajmy surowego białka, ponieważ powoduje ono niedobór biotyny, odpowiedzialnej za jakość sierści.
Zupa z batata
Afrykański ziemniak to bomba witaminowa dla naszych Mruczków i Pimpusiów. Zawiera dużą dawkę witaminy B6, beta-karotenu i manganu. Pokrojone w kostkę warzywa gotujemy z marchewką i płatkami owsianymi. Warto dorzucić do naszego wywaru mięso lub kawałek ryby bez ości.
Krupnik z owocami
To potężna dawka witamin i jeden z ukochanych przysmaków domowych zwierząt. Kaszę jęczmienną (1 szklanka) gotujemy z jabłkiem, bananem i udkiem z kurczaka. Mięso po ugotowaniu trzeba rozdrobnić i pozbawić kości.