Domowe przysmaki dla psa i kota, cz. II
Kontynuując temat gotowania dla czworonogów, prezentujemy kolejną dawkę bardzo szybkich do przyrządzenia i smacznych przepisów. Zaletą domowej kuchni jest przede wszystkim pewność co do jakości wykorzystywanych składników. Nie zapominajmy też, że zwierzak, tak jak człowiek, ma swoje preferencje kulinarne. Samodzielnie przyrządzone danie to gwarancja, że dostanie właśnie to, co lubi najbardziej.
Wątróbkowe kulki mocy
Wątróbka drobiowa, choć niedoceniana przez wielu, to bogactwo witamin i składników mineralnych, jak witamina A i B, czy żelazo. Jednocześnie jest mięsem bardzo niskokalorycznym, co ma znaczenie w przypadku zwierzaków mających problem z wagą. Jak wykorzystać ją w diecie naszych małych przyjaciół? Pół kilo mięsa drobiowego kroimy na drobniejsze kawałki i wrzucamy do blendera na najwyższe obroty. Do powstałej masy dodajemy 3 łyżki otrębów razowych, starte jabłko oraz 2 jajka. Jeszcze raz wszystko mielimy. Z gotowej masy formujemy kulki i wykładamy je na papier do pieczenia. Pieczemy 15 minut w temperaturze 160 stopni Celsjusza. Szczególnie zaleca się przyrządzanie tego dania w przypadku psiaków i kotów, które mają problem ze wzrokiem, są po zabiegach, urazach i cierpią na artretyzm. Zawartość witaminy B12, kwasu foliowego, likopenu i beta-karotenu pomoże w utrzymaniu zdrowia naszego przyjaciela.
Krakersiki
Gotujemy cztery skrzydełka z kurczaka z dwoma marchewkami i natką pietruszki. Przestudzone mięso oddzielamy od kości i wrzucamy do blendera z powstałym wywarem i warzywami z bulionu. Dodajemy trzy żółtka i dwie łyżki śmietany 12%. Miksujemy. Całość wrzucamy do miski, dosypujemy dwie szklanki mąki razowej i łyżkę oleju. Zagniatamy ciasto, a następnie zawijamy je w folię i chłodzimy w lodówce około 45 minut. Po tym czasie rozwałkowujemy je i wycinamy ciastka, które będziemy piec na papierze około 15 minut w 200 stopniach.
Galaretki
Przepis na domowy rosół każdy zna. Co zrobić, gdy zostanie nam go w garnku więcej, niż rodzina jest w stanie zjeść? W pierwszej kolejności zadbać o to, by pozbyć się wszelkich kości z mięsa. Zblendować resztę i przelać do drobnych foremek – kapitalnie sprawdzą się tutaj te służące do robienia lodowych kostek. Galaretki wstawiamy do lodówki na dobę. Po tym czasie możemy częstować naszego zwierzaka.
Stuprocentową pewność, że układ trawienny naszych przyjaciół pracuje prawidłowo uzyskamy tylko, jeśli diecie towarzyszyć będzie odpowiednie wsparcie witaminowe. Suplementy diety Yarrowia Canifelox Digest Cat i Digest Dog zawierają m.in. cenne drożdże Yarrowia lipolytica, źródło aminokwasów i mikroelementów, a także chlorellę, ostropest plamisty, algi morskie i betaglukan, który wspiera układ immunologiczny czworonogów