Żywienie kotów starszych
Kiedy Twój kot zaczyna się mniej ruszać, więcej spać i przeżył już sporo lat to oznaka, że wkracza w wiek seniora. Nawet naszego ukochanego i najbardziej zadbanego mruczka nie ominie zjawisko starzenia. I czasami ciężko nam na sercu jak widzimy, że jego stawy zaczynają niedomagać, nie jest już taki radosny i aktywny. Jak można dostosować dietę do potrzeb kota seniora? Czy suplementacja jest wskazana?
Żywienie kotów starszych jest trudnym tematem, ponieważ każdy kot ma swoje problemy zdrowotne, pod które należy dobrać odpowiednią dietę. Pod uwagę należy wziąć jego styl życia, aktywność. Nawet u zdrowego kota wraz z wiekiem często dochodzi do utraty beztłuszczowej masy ciała. Dzięki interwencji żywieniowej można ograniczyć to zjawisko. Pomoże wprowadzenie diety o wyższych poziomach białka. Żywienie w przypadku kotów starszych nieobciążonych chorobami powinno być obfite w energię, być wysokiej jakości, strawności oraz łatwo przyswajalnym białku. Odpowiednia dieta, stosowana długoterminowo jest w stanie przynieść wiele korzyści dla zwierzęcia, wydłużyć jego życie, ograniczyć powstawanie chorób. Dieta bogata w antyoksydanty, oleje, prebiotyki ma pozytywny wpływ na zdrowie i długość życia kotów. Dlatego suplementacja preparatami uzupełniającymi wydaje się być istotna.
Niestety u wielu pupili wraz z wiekiem zaczynają się rozwiać problemy zdrowotne, które znacznie wpływają na dietę. Cukrzyca często skutkuje pojawieniem się dodatkowych kilogramów, nieleczona prowadzi do rozwoju otyłości. Poprzez interwencje dietetyczną możnazarządzać chorobą. Wielu specjalistów zaleca przejście na dietę wysokobiałkową, niskowęglowodanową. Regularne ważenie oraz modyfikacja ilości karmy zgodnie z chudnięciem kota będą dobrym narzędziem do oceny kondycji zwierzęcia, oraz do walki z cukrzycą. Natomiast choroba nerek jest niebezpieczną w konsekwencjach chorobą, która może przerodzić się w ich niewydolność. Starsze koty obciążone schorzeniem powinny być na diecie o niskiej zawartości fosforu, mniejszej ilości soli oraz białka. Starsze pupile dodatkowo mogą mieć zęby w złej kondycji lub być po ekstrakcji, wówczas powinny dostawać pokarm miękki, tak aby nie nagniatać dziąseł.
Karmę podstawową należy wzbogacać o dodatkowe mieszanki paszowe kiedy mamy do czynienia np. z problemami jelitowo-żołądkowymi, z układem kostnym, nerkami, nowotworami i innymi. Wówczas należy wzbogacić dietę pupila w substancje odżywcze mogące poprawić komfort jego życia. Sędziwy wiek często prowadzi do utraty beztłuszczowej masy ciała, co może ograniczyć dieta o wyższych poziomach białka. Dieta w przypadku kotów starszych nieobciążonych chorobami powinna być obfita w energię, być wysokiej jakości, strawności oraz łatwo przyswajalnym białku. Odpowiednia dieta, stosowana długoterminowo jest w stanie przynieść wiele korzyści dla zwierzęcia, wydłużyć jego życie, ograniczyć powstawanie chorób. Dieta bogata w antyoksydanty, oleje, prebiotyki ma pozytywny wpływ na zdrowie i długość życia kotów. Dlatego suplementacja preparatami uzupełniającymi wydaje się być istotna.
Zadbaj o zdrowie pupila wraz z Canifeloxem. Poznaj produkty dedykowane dla Twojego pupila.