Musisz zostawić swojego pupila w hotelu dla zwierząt? Oto co warto spakować!
Wakacje to sezon urlopowy, a co za tym idzie – także wyjazdowy. Nie zawsze można zabrać swoje zwierzę ze sobą, niektóre bardzo źle znoszą podróż, niekiedy na miejscu nie ma warunków do przebywania czworonoga. Szczęście mają ci, którzy mają rodzinę lub znajomych chętnych do opieki nad psem lub kotem. Czasami jest jednak tak, że w grę wchodzi jedynie skorzystanie z usług hotelu dla zwierząt. Co warto wiedzieć o takim obiekcie i co należy do niego spakować?
Hotel dla zwierząt wybierz starannie, kierując się przede wszystkim opiniami innych psiarzy lub kociarzy. Nie zaszkodzi wizyta na miejscu, aby samodzielnie ocenić panujące tam warunki oraz filozofię wyznawaną przez opiekunów zwierząt. Psy lub koty, które nie przejawiają oznak agresji, nie powinny przebyć całymi dniami w kojcach. Wiele hoteli posiada specjalne wybiegi na zewnątrz, a także pod dachem, które pozwalają na wzajemną integrację się zwierząt. Takie miejsca zapobiegają nudzie i zapewniają niezbędną dawkę ruchu. Oczywiście zwierzak, który ma ochotę na samotność, także powinien mieć taką możliwość.
Co należy zapakować w ramach bagażu dla psa lub kota:
Karmę
Nawet jeżeli dane miejsce zapewnia wyżywienie, raczej nie będzie ono dostosowane do konkretnych wymagań. Układ pokarmowy zwierzaka także przyzwyczajony jest do określonych produktów i nagła zmiana może przynieść niebezpieczne skutki. Przygotuj zapas stosowny do liczby dni nieobecności. Oczywiście hotel może także samodzielnie kupić karmę albo podać psu lub kotu rodzaj jedzenia, którym dysponuje.
Książeczkę zdrowia
Książeczka zdrowia to niezbędny element ekwipunku. Przyda się, jeżeli zwierzakowi coś się stanie i konieczna będzie wizyta u lekarza. Oczywiście psy i koty oddawane do hotelu muszą mieć komplet szczepień i być odrobaczone.
Leki i suplementy
Jeżeli zwierzak na stałe przyjmuje jakieś leki, a do tego zażywać musi suplementy, one także znaleźć się muszą w jego torbie. Dawkowanie i ewentualną kolejność podawania należy czytelnie zapisać na kartce i dodać do wyprawki. Jeśli na co dzień Twój pupil przyjmuje Yarrowia Canifelox, pamiętaj, by spakować preparat do jego „walizki”.
Kocyk i zabawkę
Pies oraz kot może bardzo tęsknić za domem lub za opiekunem. Rozłąkę łatwiej będzie mu znieść, jeżeli zabierze ze sobą swój ulubiony kocyk, ręczniczek, zabawkę, a nawet koszulkę należącą do swojego właściciela. Czując znajomy zapach, zwierzę łatwiej się uspokoi.
Harmonogram dnia, nawyki, uwagi
Podczas oddawania swojego zwierzęcia do hotelu warto jest poinformować jego tymczasowego opiekuna o jego trybie życia, nawykach, harmonogramie i innych uwagach, zwłaszcza dotyczących zdrowia pupila. Najważniejsze kwestie dobrze jest także spisać i przekazać w takiej formie.
Obrożę, smycz lub szelki
Obroża, smycz lub szelki są absolutnie niezbędne dla psa, ale także dla kota, jeżeli tylko jest do nich przyzwyczajony. Przydadzą się podczas spaceru, również na wypadek na przykład konieczności udania się do weterynarza. Przy obroży powinna być adresatka adresówka nawet jeżeli zwierzę jest zachipowane lub ma tatuaż. Dla psa warto jest mieć kaganiec.
Klatkę
Pies, który przeszedł trening w klatce kennelowej, powinien ją mieć ze sobą, ponieważ może ona zastępować posłanie. Dla kota warto jest wziąć transporter, zwłaszcza jeżeli zwierzak jest do niego przyzwyczajony.
Kuwetę i żwirek
Hotele dla zwierząt, w którym przyjmowane są również koty, są oczywiście wyposażone w kuwety i żwirek. Zdarzają się jednak koty wyjątkowo przyzwyczajone do jednego rodzaju żwirku i do swojej kuwety. W takim przypadku dobrym pomysłem jest zapakowanie ich ze sobą.